Jak se [správně] nalíčit

26. january 2011 at 16:35 | Möndie
Samozřejmě, že každá z nás má jiný tvar obličeje, jiné výrazné rysy, ale existují základní kosmetická pravidla, která se vyplatí respektovat, pokud chcete působit upraveně a skvěle nalíčeně. Nechte se inspirovat kosmetickou abecedou!Důležitý základ
Jestli se nemůžeš  pochlubit naprosto bezproblémovou pletí,ála čerstvá broskev, tvým základním stavebním kamenem by měl být vždy tónovací krém: "Jeho odstín se vždy musí shodovat s odstínem pleti, maximálně si můžeš dovolit o odstín tmavší. S jakýmkoli jiným bude tvůj obličej působit jako umělá maska!"
Na něj potom můžeš nanášet make-up, ale i u něj platí pravidlo raději méně než více. Pokud opět nechceš působit jako se škraboškou, rozetřeš jí do ztracena. Pamatuj si , že make-up se nikdy nelíčí  na krk!
Kouřové stíny mohou být oživeny růžovou barvou, rty a tvářenka musí jít tón v tónu.

Oči a obočí
Dokonalého nalíčení očí se ti  nikdy nepodaří dosáhnout bez dobře vytrhaného obočí. Od kořene nosu odstraň pinzetou přebytečné chloupky, u středu oka nech vždy oblouk obočí širší a směrem k vnějšímu koutku ho zužuj. "Pokud si obočí dokresluješ za pomoci stínů nebo tužky, rozhodně se vyhni černé barvě, která působí příliš tvrdě a uměle."
Oční linky ti prokáží skvělou službu, pokud toužíš po výraznějších očí a pronikavém pohledu. Nakresli si je bezprostředně za řasami, protože čím větší "odstup" mezi nimi a linií řas bude, tím nepřirozeněji budou působit. Máš-li nevýrazné a malé oči, nedoporučuje se kreslit horní a spodní linku až do očních koutků, protože tím oko ještě více opticky "zavřeš" a zmenšíš. Raději zvol umněle nakreslenou linku pouze na horním víčku: "Malým trikem na optické zvětšení očí je použití očních linek ve stejné barvě jako je řasenka. Oči tím získají větší a jasnější vzhled," podotýká kosmetička.
Osudové rty
U líčení rtů bys měla mít na paměti skutečnost.Líčení  vede především k tomu, aby se obě strany rtů vyrovnaly. Potýkáš se s tím, že ti rtěnka[lesk] nikdy dlouho nevydrží?  "Nanes na ústa nejprve trochu pleťového podkladu, který ti zaručí, že rtěnka[lesk] bude mít výrazně delší trvanlivost."
Chceš-li mít rty bez přetahování a nedotažených míst, nanášej rtěnku nejprve na štěteček a teprve potom na rty." Na popraskané rty je vždy vhodnější použít lesk na rty než klasickou rtěnku.

zdroj:http://maybe.pise.cz

PS: trochu sem si to upravila
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Bláznivá Holka Bláznivá Holka | Web | 26. january 2011 at 16:43 | React

Ahoj máš nádherný blog koukni na můj www.blazniva-holkaa.blog.cz ! díky ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama